Ucuza Gezmek İsteyenlere 10 Tüyo!

0
880

1. Havaalanlarını her zaman gidiş bölümlerinden terk edin. Geliş bölümünde pusuya yatmış turist avcılarından kurtulduğunuz gibi gideceğiniz yere daha ucuzda ulaşım aracı temin edebilirsiniz.

havalimanı going bölümü ile ilgili görsel sonucu

2. İyi bir lokanta bulabilmek için o bölgede yaşayan esnafın nerede yemek yediğini sorun. Her zaman esnaf en iyi ve ucuzu bilir.
esnaf lokantası dekorasyon ile ilgili görsel sonucu3. Hiç bir zaman trenlerin veya otobüslerin lüks, vip veya turist için olanları ile seyehat etmeyin. Her zaman halk ile içiçe gezin. Başta zorlansanızda sonrasında gerçek gezginliğin tadına varacaksınız.
eminönü ile ilgili görsel sonucu4. Hostellerde kalın ve akşam yemeklerinizi kendiniz pişirip diğer gezginlerle paylaşın. Hem ucuza geleceği gibi hem de bir çok arkadaş edineceksiniz.
hostel ile ilgili görsel sonucu5. Yanınızda bir rehber kitap bulunsun ve kalacağınız yer için belirlediğiniz bir kaç yeri üşenmeden tek tek kontrol edin. Biz yıllardır Lonely Planet20kullandık ve bu sayede bütçemize çok katkı sağladık.

turizm tanıtım afişleri ile ilgili görsel sonucu

6. Havaalanlarında fazla para bozdurmayın. Merkeze gidecek kadar bozdurulacak para yeterlidir. Her zaman kurlar havaalanlarında daha yüksektir
borsa ile ilgili görsel sonucu7. Fazla yük taşımamaya gayret edin. 30-40 litre bir gezgin için yeterli miktardır. Ve uzun rotalara çıkarken mümkün olduğunca atabileceğiniz kıyafetlerinizi yanınıza alın.


turist sırt çantası ile ilgili görsel sonucu

8. Vize olayını hiç bir zaman gözünüzde büyütmeyin. Kendinize güvenin ve imkansız bir şey olmadığını bilin. Sırt çantalı bir gezginin alamayacağı bir vize yoktur.vize ile ilgili görsel sonucu

9. Dünyayı gezmenin riskleri ya da olunması gereken aşılar gibi formalitelere takılıp fazla kafanızı yormayın. Biraz Neruda’ya kulak verin ve yavaş yavaş ölmeyin.

10. Az zamanda fazla şey görme hevesine kapılıpta hiç bir şey yaşamadan zamanınızı yok etmeyin. Keşfederek gezin.

 

Yazın Gidilecek Tatil Yerleri

Balkanlar Karadağ’dan manzaralar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here