Stephen King İmzalı ‘O’ Vizyona Girdi

1
782

Korku ve gerilim denilince ilk akla gelen yazarlardan olan Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlama olan ‘It’ (O), 15 eylülde vizyona girdi.

‘O’, King’in en iyi işlerinden biri olarak görülmekte birlikte aslında yıllar önce kısa bir tv dizisi haline de getirilmiş. Ancak bu sefer hakettiği şekilde Warner Bros tarafından bir sinema filmine dönüştürüldü ve seyirciyle buluşturuldu.

!!Spoiler Warning!!

Merakla beklenen film, küçük bir New England kasabasında çocukların birer birer kaybolmasıyla başlıyor. Ergenlik sorunlarıyla boğuşan bi grup çocuk ise kendilerini olayların tam ortasında buluyor ve en derin korkularıyla yüzleşiyor.

Uzun yıllar önce yaşanan dramatik olaylarla başlayan lanet aslında 27yılda bir gelip korkuyla beslenen palyaço Pennywise. Palyaçodan nasıl mı korkulur? Dans eden palyaço Pennywise sizin korkunuza dönüşüyor. Bazen tablodaki ne idüğü belirsiz kadına, bazen cüzzamlı bir adama bazen de bol kanlı iğrenç sahnelere. Bir bakıyorsunuz kırmızı bir balon uçuruyor bir bakıyorsunuz tvde gözüküyor. Oh bu sahne de bitti derken yeni bir gerilimle çıkıyor karşınıza. Stephen King’in eşsiz, karmaşık ve düşündürücü zekasını filmin her detayında buluyorsunuz. Geriliyor geriliyor sonra bir espriyle yumuşuyorsunuz. 135 dakika boyunca şaşırtmayı ve germeyi başaran ‘O’ ilk gününden sinemaseverlerin dikkatini çekmiş durumda. Merak etmeyin. Bu yalnızca chapter one:) Romanı elinize alırsanız eğer sebebini anlayacaksınız:) Zira kitap yaklaşık 10cm kalınlığında…

fragman 1

fragman 2

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here