Siyah/Beyaz Salon Dekorasyonu

3
2209

Evinizden yalnızca bir oda seçip ve o odayı tasarlamanız istenirse, hemen hemen herkesin ilk tercih edeceği mekan salon olacaktır; çünkü salonlar evimizin merkezinde yer alan ve aile fertlerinin bir arada vakit geçireceği, misafirlerin ağırlanacağı hoş sohbet ve sıcak ortamın oluşacağı ana merkez gibidir.Ev sahibinin stilini,tarzını,zevkini ve karakteristik özelliklerinin bir yansımasını en net salon dekorasyonu ndan anlarsınız.Tercih edeceği renklerden,duvar kağıtlarından,boyasından, mobilyasından, koltuk takımından ve aksesuarlardan ilk izlenimini verirsiniz.

siyah beyaz salonlar ile ilgili görsel sonucu

Bu yazımda sizlere ana renk ve ayrılmaz ikili olan siyah ve beyaz renklerin ağırlıklı olduğu tasarımlardan bahsedeceğim. Beyaz, son zamanlarda moda olan, saflığı ve temizliği simgeleyen ışıklı ortamlarda veya geniş açıklıklı pencereli evlerin bulunduğu ortamlarda ortama nezih, sakin, zenginlik katan bir renktir. Işığın yansımasını sağlayarak, az ışık aksesuarınız varsa bile maksimum kazanım elde etmemizi sağlar. Eğer salon dekorasyonu yapmaya karar verdiğinizde, salonunuzda geniş,sade,modern bir görünüm sağlamak istiyorsanız görselde olduğu gibi mobilyalarınızda ve duvar renklerinizde beyaz rengini tercih edebilirsiniz. Görselde olduğu gibi minderlerinizi, puflarınızı, aplik ve lambaları,tabloları siyah kullanarak, göze hoş gelen bir zıtlık yaratarak zengin bir görünüm elde edebiliriz.

siyah beyaz salonlar ile ilgili görsel sonucu

Beyaz ve Siyah renkleri zıt renk kullanımında ve kobin uyumunda en çok tercih edilen renklerden başlıcalarıdır.  Bu görselde de gördüğünüz gibi, beyaz parke,beyaz duvar ve koltukların asaletini, keskin siyah kitaplık ve mini bar bozarak ilk bakışta dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarmışlardır.
Salon dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken şey, odak noktasıdır. Odak noktasında neyi göstermek ve neyi sergilemek istediğinizi iyi seçmelisiniz. Işıklandırma sistemlerini ve tezatlık oluşturacağınız ürünleri doğru seçmelisiniz.

siyah beyaz salonlar ile ilgili görsel sonucu

Bu görselde de görebileceğiniz mekandaki ağır beyaz renkler,ortama ferah hava katarken, siyah perdeler, minderler, tv ünitesi ve orta sehpa ile mekana zengin bir görünüm kazandırmıştır. Ufak dokunuşlarla sizin de evinizi bu şekilde sergilemeniz mümkün.

siyah beyaz salonlar ile ilgili görsel sonucu

siyah beyaz salonlar ile ilgili görsel sonucu

 

siyah beyaz salonlar ile ilgili görsel sonucu
Sormak istediğiniz birşey olduğunda Yorum Kısmını kullanabilirsiniz.

Ayrılabilir Orta Sehpa Modelleri

Evinizi zenginleştiren “Ahşap Masalar”

Salon Dekorasyonu Nasıl olmalı, Nelere Dikkat etmeli ?

3 YORUMLAR

  1. Merhaba benim salonumun avizesinde siyah ev eskitme kullanilmis. Lambaderimi siyah seçip seçmeme konusunda cok kararsizim. Tv unitem ve masam ceviz. Koltuklarim krem ve yeşil

    • avizenizin modeli ve aksesuarları bizim için önemli. Koltuklarınız krem rengi ise siyah ve füme rengi uyumu olur, ayrıca yeşil renginin tonuda önemli.
      Görsel olarak bize iletebilirseniz size daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here