Sinema Tarihinin En Kötü 5 Karakeri

0
960

5. Agent Smith

4. Agent Smith ile ilgili görsel sonucu

Ajan Smith (ilk film) The Matrix’te Ajan Brown ve Jones’u Nebuchadnezzar’ın tayfası ele geçirme görevini idare eden programdır. Bu ilk filmde Neo tarafından parçalanmıştır. Lâkin yok edilmek üzere kaynağa döneceğine sürgün olmayı seçmiş ve Matrix’de anormallik yaratmıştır. İkinci filmden itibaren bir ajan değildir, kendini diğer program ve insanlara kopyalayan virüs hâline gelmiştir. Kâhin’e göre Neo’nun dengeleyecisidir yani zıttı.

4. Joker

joker ile ilgili görsel sonucu

Batman’e ve kendisini durdurmak isteyen Gotham şehri polisine meydan okuyan psikopat bir katil olarak ortaya çıktı.

Her seferinde anlatacak farklı bir geçmiş hikayesi var. Onu durdurmak Batman için bile pek kolay olmamıştı.

3. Freddy Krueger

3. Freddy Krueger ile ilgili görsel sonucu

Freddy Charles Krueger, Wes Craven tarafından yaratılmış kurgusal çizgi roman karakteri. Rüyalar aleminde var olan Freddy Krueger gerçek dünyadaki insanları öldürebilmektedir. Yıllar önce 20’den fazla çocuğu öldüren ve delil yetersizliğinden mahkemece serbest bırakılan bu katili öfkeli ebeveynler kendileri cezalandırmaya karar vermiş ve Freddy Krueger ’ı kendi kazan dairesinde diri diri yakmışlardır. Şimdi ise Freddy intikam almak için geri gelmiştir

 

2. Sauron

sauron ile ilgili görsel sonucu

Sauron Elflerle birlikte güç yüzüklerini yaptı. Ardından hepsine hükmetmek için Tek Yüzük’ü yaptı. Ancak Elfler tarafından kötü niyeti anlaşıldı ve böylece Sauron ile Elfler arasında savaş başladı.

Elfler ve insanlar Son İttifak adı verilen bir ordu ile Sauron’a karşı koydular. 7 yıl süren kuşatmanın ardındanSauron kara kalesinden çıktı ve savaşmaya başladı. Ancak Isildur Sauron’un parmağını kesip yüzüğü aldığında bürünmüş olduğu kara savaşçı görüntüsü de yitti. Ne olsada Sauron’un gücü Tek Yüzük’teydi bu nedenle Tek Yüzük yok edilmediği sürece yok olamazdı. Isildur Yüzük’ü yok etmeyince Sauron da yok olmadı.

Sauron son kez Orta Dünya’ya döndüğünde bu kez kendini yalnızce büyük kapaksız bir kızıl göz ile simgelemişti. 2000 yıl boyunca Kuytuorman’da Dol-Guldur’da saklandı. Bu sırada Nazgûl onun gelişi için orduları ile Arnor’u yok etmiş, Minas İthil’i ele geçirmiş, Mordor’u hazırlamaya başlamıştı bile. En sonunda Tek Yüzük elinde olmasa bile kendini açık etti ve Mordor’a gitti. Barad-Dûr’u tekrar inşa etti. Ancak son hükümdarlığı kısa süreli oldu. Hobbit Bilbo Baggins tarafından bulunan Tek Yüzük, Frodo Baggins tarafından yapılmış olduğu (Hüküm Dağı) oduna atılarak yok edildi. Yüzük’ün yok edilmesiyle birlikte gücünün çoğunu ona aktaran Sauron varlığını devam ettiremedi ve Tek Yüzük ile birlikte yok oldu.

1. Lord Voldemort

. Lord Voldemort ile ilgili görsel sonucu

Voldemort Lily ve James Potterı öldürdüğünde, Harry Potter’ı da öldürmeye çalışır, ama gönderdiği ölüm laneti Harry’nin alnından geri teperek çarptığı Karanlık Lord’u ölümcül derecede zayıflatır. Harry’nin peşindedir çünkü kehanet ona karşı çıkabilecek tek kişinin Harry Potter olduğunu söylemektedir. Harry ile olan kavgası hep devam eder, 2.Hogwarts Savaşı yapılana kadar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here