Senin Tarzının Adı ne ?

0
126

Sevgili kimdiyo.com okuyucularımız herkese merhaba!
Bugünkü yazımı yazarken özellikle 1900’lü yıllardan sonra gelişen giyim,stil ve isim çeşitliliği ile birlikte ortaya çıkan stillerden sizlere bahsettim. Yazıyı okuduktan sonra hangi stil sizin için uygun yada sahip olduğunuz stilin adı ne? Sorularını öğrenmiş olacaksınız. Fakat bununla birlikte ‘Nasıl tarz olurum?’ Sorularınında cevabını alıcaksınız… Asırlardır insanlar belli stillerde giyindiler ve her zaman önce elit kesim ve yöneticilerde başlayan belli giyim tarzları zamanla diğer insanlarda benimsenmeye ve takip edilmeye başlandı. Klasik ve basit kıyafet tarzlarıyla yeniden kendi benliklerini oluşturmaya başladılar. Tabi her tarzın farklı bir huyu vardır…
Şimdi sizlere birkaç stil yazarak hangisinin sizin stiliniz olduğunu sormak istiyorum.

 Bohem giyim tarzı:
Bu akımın asıl çıkış noktası giyim için harcayacak çok para olmayan,güzel görünmekten ziyade rahata önem veren kişilerde salaş ve derbeder bir tarz olarak ortaya çıkmıştır.

 

 

 

 

Derbeder giyim tarzı; Yarınını düşünmeden yaşayan tasasız bir yaşam şeklini benimseyen kimse ya da toplulukların rahat ettiği salaş giyim şeklidir.

 

 

 

 

Hippi giyim tarzı: Hippi modası ‘çiçek çocuklar’ olarak bildiğimiz altmışlı yılların gençleri tarafından yaratılan bir moda akımıdır. Bu akımda da ‘rahatlık’ ön plandadır.

 

 

 

Maskülen giyim tarzı: Son zamanlarda sık sık duyduğumuz maskülen tarz,erkek kıyafetlerinin kadınsı çizgiler kazandırılarak elde edilmiş bir tarzıdır.

 

 

 

Retro giyim tarzı: Geçmişte oldukça moda olan parçaların yeniden moda olmasıdır. Günümüzde de Retro giyim tarzına dönüş vardır. Bunlar sahip olunan stillerden sadece birkaçı umarım sizlerde bu yazımla sahip olduğunuz stilin adını öğrenmiş olursunuz.

 

Diğer yazımda görüşmek üzere hoşçakalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here