Dinlenme Köşeleri

1
924
ikinci yazımdan herkese merhaba.
Bu yazımda, hepimizin evlerinde, yaşam alanlarından biri olan salonlardan ve onları nasıl dizayn edebileceğimizden bahsedeceğim.

Artık çoğu insan ve aileler, günümüzün gittikçe artan yoğunluğu ve stresinden dolayı evlerde geçireçekleri kaliteli dinlenme saatlerine daha da fazla ihtiyaç duyuyorlar. Evlerimizde sınırlı geçirdiğimiz zamanların daha kaliteli ve güzel olması için mekanların da iyi tasarlanması şart. İşte salonları, seveceğimiz dinlenme köşelerine nasıl tekrar dönüştürebileçeğimizden kısaca bahsetmek gerekirse…

Salon dekorasyonu nda öncelikle bir püf nokta olarak, salonlarınızda risk almak istemiyorsanız gri ya da bej tonlarını, canlı renklerle buluşturun. Renkli dekoratif ögeler ile mekanlarınız sıkıcılıktan uzaklaşacaktır. Özellikle gri ile sarı ya da hardal tonları son yıllardır cok trend. Griler sadeliği temsil ederken, sarılar ise mekanı eğlenceli ve farklı kılan detaylar oluyor.

Artık klasik mobilya takımlarını da unutabilirsiniz. Bütün mobilyaların farklı tarzda, farklı renklerde olduğunu düşünün. Başta size bu delilik gibi gelebilir ama farklılıklar iyi bir kombinle bir araya geldiği zaman harika şeyler de ortaya çıkabilir. Farklılıkların buluşmasından, renk cümbüşünden siz de hoşlanıyorsanız, farklı zamanların farklı tarz mobilyalarını ve aksesuarlarını kullanıp ortak dili yakalayabilirsiniz.

Dinlenme köşelerinizde, salonlarınızda dijital dünyadan kopun ve kitaplarınızla vakit geçirin. Yeni tasarımlarda, kitaplıklar bu mekanlarda yine ön planda. Salonlarınızda okuma köşeleri ya da kitaplarla kaplı bir duvar oluşturabilirsiniz. Bu okuma köşelerini rengarenk çiçeklerle, yastıklarla, koltuk şallarıyla dekore ederek bu alanları eşsiz kılmak sizin elinizde…

Eğer salonlarınız, küçük alanlar ise hiç korkmayın. Aslında hepimizin bildiği küçük hilelere başvurabilirsiniz. Daha az ve daha küçük boyutta mobilyalar yani daha yalın ama daha etkili parçalar tercih edin. Duvarda, tavanda ve mobilyalarda beyaz ya da acık tonlar, mekanların daha geniş gözükmesine faydası olacaktır.

Bir önceki yazımda belirttiğim gibi, doğayı, yaşadığımız alanlara yani salonlara da taşıyabilirsiniz. Yeşilin, insan psikolojisine pozitif etkisini bildiğimiz üzere salonlarımızda yer alabilecek bitkiler ve doğal motifler dinlenmemize , tazelenmemize yardımcı olucak ve mekanları daha da güzelleştirecektir.

6.Son olarak da bir diğer harika renk olan mavi ve mavinin her canlı tonu, bize gökyüzünü, geceyi, denizi aslında sonsuzluğu çağrıştırırken bu rengi, yaşam alanlarınızda korkmadan cesurca kullanmanızı tavsiye ederim.

Bir yazının daha sonuna geldik. Amacım sizlere ilham verebilmekti, umarım okurken ilham ve keyif alabilmişsinizdir. Mutlu kalın, bir sonraki yazıda görüşmek üzere..

 

DOĞA’YA DÖNÜŞ

Siyah/Beyaz Salon Dekorasyonu

Ayrılabilir Orta Sehpa Modelleri

 

 

 

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here