Kalabalık mekanlardan sıkıldınız mı? Her gün onlarca sese, görüntüye maruz kalmaktan ve tıka basa dolu mekanlarda sıkışmaktan peki? Evet diyorsanız yalınlaşmaya salon dekorasyonu nuzdan başlayın…

Mekanlar ve insan psikolojisi sürekli etkileşim içerisindedir. Bir çoğumuz bunun farkında olmasa da kalabalık mekanlar bizlere kişisel alanımızın daraldığını hissettirir. Salonunuzda bu bilinçle yapacağınız tercihler en azından evinizde daha huzurlu olmanızı sağlayacaktır.

İskandinav tarzı yaşam  alanları bu tercihiniz için iyi bir referans olabilir. Üstelik ekonomik ve pratik yöntemlerle.

Öncelikle ağır, hantal mobilyalar yerine daha hafif mobilyalar seçmeniz ilerleyen zamanlarda mekan içerisinde değişiklikler yapmanızı, farklı yerleşim alternatifleri oluşturmanızı kolaylaştıracaktır. Bir diğer önemli nokta ise tercih edeceğiniz renkler; Açık ve nötr renkler daha ferah mekanlar yaratmanızı sağlayacaktır. Ayrıca istediğiniz renkleri ve aksesuarları öne çıkarmanız kolaylaşacaktır.

Beyaz ve gri tonlarında oluşturacağınız yaşam alanınızda canlı renkleri vurgulayabilirsiniz. Yapacağınız bu vurgu için çok para harcamanıza hiç gerek yok. Basit bir tablo, seçeceğiniz sandalye ya da koltuğunuzdaki dekoratif yastıkların kılıfları ile çok kolayca halledebilirsiniz.

Ahşap kullanımı şüphesiz daha huzurlu bir mekan yaratacaktır. Mobilyalarınızda yapay ahşap kaplamaları yerine masif ahşap seçerseniz hem daha uzun ömürlü hemde daha sağlıklı mobilyalara sahip olursunuz. İskandinav ferahlığı için seçimlerinizde akçaağaç, meşe, kayın ve çam gibi açık tonlardaki ahşapları seçmeniz daha doğru olacaktır.

Son ve en önemli nokta ise bitkiler… Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız doğadan uzaklaştığımız, her yerin betonlaştığı bu dönemlerde salonunuzda canlı bitkileri görmek iyi gelecek ve salon tasarımlarınız için en iyi tamamlayıcı aksesuarlar olacaktır.

 

 

 
Salon Dekorasyonu Nasıl olmalı, Nelere Dikkat etmeli ?

H2O Tedavisi

 

Çocuk Göz Hastalıkları

Dünya’nın En Az Ziyaret Edilen 20 Ülkesi

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here