Salon Dekorasyonu 2017 örnekleri

3
1988

Evimizin salon bölümü, günlük hayatta en fazla vakit geçirdiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız ve ev dekorasyonu denilince aklımıza ilk gelen mekandır. Salon dekorasyonu , evimizi dekore etmeye karar verdiğimizde en fazla özendiğimiz ve en güzel aksesuarları aldığımız bölümdür. Salon dekorasyonu denilince aklımıza gelen  temel sorular koltuk takımı , tv ünitesi, aydınlatma aksesuarları, duvar kağıtları ve duvar boyasının renkleri gibi detaylardır. Bu yazımızda bazı temel sorulara değineceğiz.

Salon Dekorasyonu nda uyum ve ufak ayrıntılar  çok önemlidir. Eğer amacınız modern bir salon tasarlamak  ise seçeceğiniz koltuk takımı, aksesuarlar ve tv ünitesi ona göre seçilmelidir. Eğer siz de benim gibi ahşap malzemesini seviyorsanız bu malzemeye uygun  renk koltuk takımı tercih etmeli, görsel uyumu sağlamalısınız. Salonumuzun ölçülerine göre farklı tasarımlar uygulanabilmektedir. Son yıllarda, asma tavan uygulamaları ve alçıpandan tv üniteleri gibi uygulamalar rağbet görmektedir. Kentsel dönüşüm kavramında yapılan veya yeni yapılan binalarda değişik şekillerde bu uygulamaları görebilmekteyiz. Basit ışıklandırma yöntemleriyle zengin bir görünüm kazanabiliriz.

Salon Dekorasyonu nda en çok yapılan hatalardan birisi de salon içerisinde kullanılan koltuk takımları, duvar kağıtları ve aksesuarların aynı renk tercih edilmesidir. Böyle bir uygulamada karşımıza şık olmayan bir mekan çıkabilir. Bu sebeple koltuk takımlarının renklerini, duvar ile farklı seçip mekan içerisinde tezatlık yaparak salon dekorasyonu na başlayabiliriz.

Salon Dekorasyonu nda bir diğer önemli nokta salonumuzun reklam yüzü olan perdelerdir. Perdeler, salonumuzda basit ama önemli ayrıntılardan birisidir. Biz kimdiyo.com ailesi olarak perde seçimlerinizde size kumaşı tül olan fon perdeleri tercih etmenizi öneriyoruz. Salonunuzun mekansal boyutlarına göre stor, zebra ve jaluzi şeklindeki perdeleri de kullanabilirsiniz. Son zamanlarda stor, zebra ve jaluziler klasikleşse de  mekan içerisindeki aksesuarlarla doğru kullanıldığında şık  bir görünüme sahip olabilir, ekonomik olarak da size avantaj sağlayabilir.

salon dizaynı ile ilgili görsel sonucu

Koltuk seçimi, salon dekorasyonunda oldukça önemlidir. İlk olarak dekorasyonunuzun tarzını seçerek bu işe başlayabilirsiniz. Düz bir koltuk yerine şık bir salon takımı modeli ile salonunuz oldukça gösterişli olabilir. 2017 yılının salon takımı modellerinde birden fazla tasarım örnekleri bulunuyor, biz yılın trend salon takımlarını yazımızda inceleyeceğiz.

Avangard Salon Koltuk Takımı 2017

Avangard mobilya takımı gösterişli insanlar için en ideal olan seçimdir. Avangard mobilya, oymalı, kaba ve klasik görünüme sahip olsa da ağır ve lüks tasarımıyla  gözleri boyamaktadır. Diğer tasarımlar gibi rahat olmasa da gösterişli ve heybetli duruşuyla dikkatleri üzerine çekerek ben buradayım der.

Modern Salon Koltuk Takımı 2017

 

Modern salon takımı, sadeliği ve şıklığı sevenlerin en çok tercih ettiği modellerdir. Salon dekorasyonu için modern stil yaklaşımlarla hem renk uyumunu sağlayabilir, hem de muntazam bir salon dekorasyonu elde edebiliriz. Görselde olduğu gibi gereğinden fazla aksesuarlar ile boğulmayan, gözü yormayan şık bir tasarım yapmak çok kolay. Zemin parke ile kaplanmış, duvarlar son dönemlerin en çok tercih edilen renklerinden olan gri ile boyanmış, pencere doğramaları ve kapılar beyazın asaleti ile süslenmiş, koltuk rengi doğru seçilerek ben buradayım demiş. Şık ve ayrılabilir orta sehpa ile mekana zenginlik katmayı başararak az bir aksesuarla güzel bir salon sahibi olmayı başarabilmiş olan tasarımcı, duvarlarda kitaplık,raf ve dekoratif ürünlerle salonun eksik kalan kısımlarını tamamlayabilmiş.

Rustik Stil Salon Dizaynı

Dönemsel etkilerden hoşlananlar için göz alıcı bir salon dekorasyonu örneği. Geniş açıklıklı  pencereler, bezemeler ve taş ya da dönemin etkisini hissettiren  duvar desenleri, halı unsuru ve gösterişli bir avize. Klasik koltuk takımları ile rahat ve sade çizgisinden ödün vermeyen şık bir tasarım. Duvar dekorlarından aydınlatmaya, aplikler aksesuarlardan, tablolara özenle her bir detay üzerine düşünenlere enfes bir salon dekorasyonu örneği teşkil ediyor.

 Pudra Rengi Örnekler

Cıvıl cıvıl, göz alıcı bir salon dekorasyon örneği ile devam edelim. Koyu renkler, klasik ve ağır mobilya ürünlerinin mekana verdiği havadan kaçınanlar için, klasik stil ögelerinin daha açık renk tonlarında nasıl cıvıl cıvıl, göz alıcı bir salon dekorasyonu oluşturacağının en güzel örneklerinden biridir pudra rengi.
Pudra Rengi; zemin kaplaması, duvar boyası veya kağıdının beyaz renkleriyle kullanılarak ortama ferah bir hava katılmış. Yemek masası ve orta sehpa takımlarının birbiriyle uyumlu tonlarda olup, klasik stil dizayn edilmiş. Güzel bir dizayn sahibi olan sehpada işlemeler, motifler uyum içerisinde olarak göze hoş bir görüntü sergilemeyi başarmış. Kırık beyaz ve pembenin tonlarıyla kaplanan koltuk ve mobilya takımları kullanmayı düşünen takipçilerimize enfes bir klasik stil örneği sunuyor.


http://kimdiyo.com/siyahbeyaz-salon-dekorasyonu/
http://kimdiyo.com/dogaya-donus/
http://kimdiyo.com/salon-dekorasyonu-nasil-olmali-nelere-dikkat-etmeli/

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here