Küçük Ve Dar Banyolara Dekorasyon ve Tasarım Önerileri

1
3557

Küçük ve Dar Banyolar için basit ve ince dokunuşlarla mekanı olduğundan çok daha büyük ve ferah gösterebilirsiniz; bunun  için değişmez kurallardan olan ince detaylar; açık renkler ve aynalardır. Aynalar her zaman bulundukları mekanların büyük, geniş ve aydınlık olmasını sağlar. Düğün salonlarının kullanmış olduğu bu hileyi biz de banyomuzda kullanabiliriz. 🙂

küçük banyo dekorasyonu ile ilgili görsel sonucu

Binalar inşa edilirken genellikle banyolara diğer odalara göre daha az metrekare ayrılır. Günümüzde kentsel dönüşüm projelerindeki geniş banyolar lux bile sayılabilir. Kullanacağınız basit aksesuarlarla, banyonuzu olduğundan geniş gösterebilirsiniz. Fakat  banyonuza aksesuar ya da bir eşya konulduğunda size yeteri kadar hareket alanı kalmıyorsa; estetikten ziyade işlevselliği önemsemenizi öneririm.

küçük banyo dekorasyonu ile ilgili görsel sonucu

Banyonuzu dekore ederken doğru fayans seçimi sayesinde banyonuzu olduğundan daha estetik hale getirebilirsiniz. Eğer banyonuzun olduğundan daha büyük görünmesini istiyorsanız beyaz, açık renkli fayans kullanmanızı tavsiye ederken, modern tarzdan hoşlanıyorsanız seçeceğiniz koyu renkli fayanslarla estetik bir görüntü sağlayabileceğinize emin olabilirsiniz. Doğayla iç içe yaşamayı seven biriyseniz, kullanacağınız ahşap rengi fayanslar ve aksesuarlar banyonuza doğal bir hava katacaktır.

Bir diğer ayrıntı da seçeceğiniz klozet ve banyo dolaplarının modeli ve rengidir. Klozet ve banyo dolap renklerini beyaz veya bejin açık tonlarında olmasını öneririz. Böylece ışık sıçrama yapacağından mekan olduğundan geniş ve büyük görünecektir.

küçük banyo dekorasyonu ile ilgili görsel sonucu


Banyo fayansları desensiz ve açık renklerde tercih edilmelidir. Klozet ve banyo dolapları da aynı şekilde açık pastel renklerde tercih edildiğinde banyolarda geniş ve nefes alan alanlar yaratabilirsiniz.

kücük banyo resimleri ile ilgili görsel sonucu

Günümüzde banyo dolaplarını bir çok farklı firma üretiyor. 60cm-70cm-90cm-120cm ölçüleri günümüzde standart olarak üretilen banyo dolaplarıdır. Eko olarak bilinen bu modeller Dar Banyo Dekorasyonunda en etkileyici çözümlerdendir. Bu modellerde bulunan aydınlatma elemanları için farklı seçeneklerin olması da Dar Banyo Dekorasyonu için oldukça zengin imkanlar sağlar. Küçük ve Dar Banyo Dekorasyonu için aynalarda kullanılacak led ve dolaplara takılan spot aydınlatma elemanları sağlıklı sonuçlar verecektir.

 

Küçük ve Dar Banyo Dekorasyonu için beyaz renkli küvetler veya yere koyacağınız mermer üstü cam kabin ile şeffaf görüntü sayesinde ferah bir ortam sağlayabilirsiniz. Eğer yüksek tavan ise banyo mekanınız şık bir sarkıt avize de tercih edilebilir. Duvarlara monte edilen raflar ve havlupanla banyodan metrekare kaybını engelleyebilirsiniz.

küçük banyo dekorasyonu ile ilgili görsel sonucu

 

küçük banyo dekorasyonu ile ilgili görsel sonucu

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here