Kadınlar Bu Kuralı Çiğnerse Cezalandırılıyor !

1
249

Kuzey Kore hakkında 7 ilginç bilgi

Dünyanın insan eliyle yaratılmış en gizemli yeri neresidir sorusuna verilebilecek cevaplardan biridir Kuzey Kore. Tüm sınırlarını tüm komşularına kapatmış, Japon Denizi’ne de sırtını dönmüş ülkede neler yaşanıyor çok az şey biliyoruz. Kimileri gelen bilgilerin Amerikan kara propagandası olduğunu söylese de kulaklarımıza ulaşan birkaç bilgi ülkede demokrasi adına ciddi suçların işlendiğini gösteriyor.

MİLATTAN SONRA 105. YIL

Ülkenin takvimi Kim II Sung’un ölüm tarihi olan 15 Nisan 1912’den başlıyor. Bu nedenle dünya 2017 yılını yaşarken onlar şu an 105. yılı yaşıyorlar. Ders kitaplarında ise tarihe dair bir bilgi yok. Tarih teferruattan ibaret çünkü.

BABADAN OĞULA

Kim II Sung’un 1994 yılındaki tüm ülkenin aklını yitirmiş bir şekilde ağladığı ölümünden sonra ise başa oğlu Kim-Jong-il geçti. Kendisinin kadınlardan oluşan bir koruma ordusu ve canı sıkıldığında füze denemesi yapmak gibi huyları var.

SEÇİM!

Ülkede bol bol demokrasiden bahsediliyor. Bunun kanıtı olarak da her 5 yılda bir seçimler yapılıyor. Ancak seçime sadece bir isim katılıyor ve bilin bakalım kim kazanıyor? Tabii ki o bir kişi: Kim-Jong-il.

ÜLKENİN 3 TV KANALI VAR

Ülkenin çalışmaktan fırsat bulduklarında izleyecek üç TV kanalları bulunuyor. Bunlardan ikisinde hafta sonu, diğerinde ise sadece öğleden sonra yayın yapılıyor. Ayrıca herkesin evinde hükümet kanalının yayın yaptığı bir radyo bulundurması şart. Bu radyo bütün gün açık kalıyor. Kapatmak yasak, çok sıkılırsanız ancak sesini kısabiliyorsunuz.

ÇOK ÇALIŞAN AZ KAZANAN

Ülkede üç televizyon kanalı bir de radyonun olması kimse için sorun değil. Çünkü çalışmaktan zaten izleyecek vakti yok Kuzey Kore halkının. Herkes haftada 6 gün çalışıyor. 7. gün ise gönüllü olarak çalışıyorlar. Buna rağmen ülkenin gelirinin 3’te 1’i orduya harcandığından ciddi bir fakirlik var.

KADINLARA SAÇ MODELİ YASAK

Kadınların çok çalışıyorum, kuaföre gidip biraz rahatlayayım yok. Ülkede hükümetin belirlediği 28 saç modeli var. Bu modellerden birini seçip, saçlarınıza ancak bu modelleri verebilirsiniz. Saçlarınızın ahenkle dans etmesi yasak ve cezası çok ağır.

ESRAR SERBEST

Bu kadar sıkı rejim kuralları içerisinde ot serbest. Uyuşturulmadan yaşamanın mümkün olduğu bir Kuzey Kore’yi kendi gözlerimizle göreceğimiz günler olması umuduyla.

 

Ronaldo Çıldırdı Bir Rekor Daha! (Real Madrid 3-0 Atletico Madrid)

Cengiz Han Hakkında Bilinmeyenler

Denizaltı Tarihi, Dünya tarihinin ilk savaşçı özelliği taşıyan ilk denizaltını Osmanlı Devleti yapmış

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here