İnstagram; Dünya devler liginin zirvelerinde olan bir şirket, özellikle Mark Zuckerberg ‘ın INSTAGRAM‘ı satın almasıyla hızlı bir yükseliş trendi gösterdi. Öyle ki Şirket 500 Milyon Kullanıcısı olduğunu açıklarken; her gün 300 Milyon kullanıcının aktif olarak resim paylaştığını dile getirdi.
İnstagram‘ın 2016  Yılının son dönemlerine doğru duyurduğu istatistik özelliğinden bahsedeceğiz.
İnstagramın piyasaya duyurduğu yeni istatistik özelliğini yavaş yavaş kullanıcıların profillerinde görmeye başlıyoruz. İnstagram ‘da  istatistik özelliği, özellikle, ticaret yapanlar için, reklam için, tanınmış kişiler ve marka hesapları  için can alıcı nitelik göstermektedir.

İnstagram uygulumasını aktif olarak kullanan bazı kullanıcılar, istatistik özelliği gelmeden de 3.Parti uygulamalarla buna benzer özellikler kullanabiliyorlardı ama 3.Parti uygulamaların avantajları kadar dez avantajları olduğu, hesaplarımız için bir risk oluşturması da söz konusuydu. O yüzden İnstagram bu konuda var olan eksikliğini profesyonelce ele alıp, güzel çözümler üretmiştir.

Kimdiyo

İnstagram İstatistik Özelliği Nedir?

Instagram istatistik özelliği, hesabınız ve etkileşiminiz hakkında bir çok bilgi veriyor.

İnstagram İstatistik Özelliğinde Hangi Verileri Elde edebiliriz?

instagram istatistik ile ilgili görsel sonucu

İstatistik Özelliği sayesinde takipçilerimizin yaş aralığını,cinsiyet oranlarını,konumlarını tüm paylaşımlarımızın kaç kişi tarafından görüntülendiğini etkileşime girdiğini,beğenildiği,yorumlandığı gibi oranları basit grafiklerle analizini görmek mümkün.

Saadece Grafiksel oranları değil, aynı zamanda

 

 

 

Dinlenme Köşeleri

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here