İlk Uçan Araba Satışa Çıkıyor

0
257

Google’ın patronlarından Larry Page’in arkasında olduğu proje, uzun yıllardır geliştirilme aşamasındaydı.Firma yetkilileri fotoğrafta görülen taslak modelin piyasaya çıktığında daha farklı bir modele kavuşacağını söylüyor.

Kullanımı çok basit olan ve 1 saat içinde herkesin rahatlıkla uçurabileceği bu elektrikli hava aracının ABD’deki tüm uçuş izinlerinin de alındığı kaydedildi.

Herhangi bir ehliyete ihtiyaç duymadan kullanılabilecek olan Kitty Hawk Flyer’ın satış rakamı henüz açıklanmadı.Ancak web sitesi üzerinden 100 dolar vererek ön sipariş yaptıranlar, satış fiyatı üzerinden 2000 dolarlık indirim alabilecek.

Google’ın patronlarından Larry Page’in bu projeye 100 milyon dolar harcadığı belirtiliyor.Kitty Flyer şirketinin yetkilileri, “Herkesin kendi kişisel hava aracıyla uçabileceği bir dünyaya inanıyoruz. Bunun için de uzun yıllardır çalışıyoruz.” diyor.

Su üzerinde uçabilen ve suya inebilen bu elektrikli hava aracı, ilk adım olarak görülüyor ve Kitty Hawk Flyer’ın karada giden modelinin de geliştirilmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here