Seul; Güney Kore‘nin başkenti ve dünyanın en kalabalık şehirlerindendir.
Metro ulaşımı son derece gelişmiş ulaşımın her yere kolaylıkla sağlanabileceği taksilerin ucuz olduğu,yemek kültürü açısından da birçok seçeneklerin olduğu bizlerdeki gibi ocakbaşı kültürünün yaygın olduğu rakı yerine kendi yerel içkileri olan soju nun içildiği son derece keyifli alışveriş caddelerinin ve mekanlarının olduğu eğlenceli bir şehir.

Buraya geldiğiniz andan itibaren yapmanız gerekenler arasında Myong Dong caddesinde gidip yürüyüş yapmak olacaktır. Burada aradığınız birçok şeyi bulabilirsiniz. Lüks mağazalardan tutun seyyar satıcılara kadar hepsi mevcut.

Şiddetle almanızı tavsiye ettiğim şey ise salyongoz kremleri. Kesinlikle çok memnun kalacaksınız. Almadan geçmeyin derim! Ayrıca gezerken sokaklardaki yerel seyyar satıcılardan mutlaka bir şeyler yemenizi tavsiye ederim.

Buraya geldiğinizde bazı tatlar size çok yabancı gelebilir ama bizler gibi ocakbaşı kültürünü seven millet olarak mutlaka bir et restorantına gidip kendinize güzel bir et yanında socu ve kimchi dedikleri kendilerine özel turşudan yemenizi öneririm.

Gece eğlencesinin de son derece keyifli olduğu sokakların güvenli sayılabileceği keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yer Güney Kore. Şimdiden iyi eğlenceler.

 

Bollywood Yıldızı Aamir Khan

Doğa’ya Dönüş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here