Gezginlerin Vazgeçemediği Ucuz Havayolları

0
243

Çok gezeyim ama ucuza gezeyim dediğinizde ‘Öyle bir dünya yok’ diyenlere aldırış etmeyin. Çünkü biraz araştırdığınızda her şeyden nasıl tasarruf edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kişisel tecrübelerini yazanlara kulak verin.

Ucuza gezmenin ilk adımı tabi ki uçak biletleri. Eğer sırt çantam bana yeter, bagajım yok diyorsanız, işte kontrol etmeden seyahat planı yapmamanız gereken havayolları…

1-Rynair : Avrupa’nın kuşkusuz en bilinen ve en ucuz havayolu şirketi. İrlanda şirketi olan Ryanair ülkemizden ne yazık ki uçmuyor. Ancak Avrupa içinde sizi şaşırtabilecek fiyattaki biletlerle listenin başında yer alıyor.

2-Easyjet : Londra ile diğer Avrupa şehirlerini birbirine bağlayan İngiliz firması Easyjet, ülkemizden Dalaman, Bodrum, İzmir ve Antalya kalkışlı seferler yapıyor. Özellikle İngiltere için ucuz biletler bulabileceğiniz havayolu, erken alacağınız biletlerle daha avantajlı hale geliyor tabi ki.

3-Blu-Panoroma Airlines : İtalyan firması olan Blue-Panoroma artık ülkemizden uçmamakla birlikte, Avrupa içi ve  Amerika’daki bazı varış noktalarıyla güzel seçenekler sunuyor.

4-Jet2 : Avrupa içi bir çok rota seçeneği sunan firma, aynı zamanda İngiliz turistlerin sıklıkla başvurduğu Antalya, Bodrum, Dalaman – İngiltere uçuşlarını gerçekleştiriyor.

5-Wizzair :  Macaristan merkezli Wizzair da, aslında Türkiye’ye artık uçmuyor. Diğer ucuz havayolu şirketlerinin gitmediği yerlere düzenlediği seferlerle giderek daha da bilinen Wizzair, Wizz Discount Club üyelik sistemiyle de size kullanımınıza göre avantaj sağlıyor.

6-Norwegian : İskandinav havayollarına göre zaman zaman daha uygun olabilen Norveç firması, ülkemizden yalnızca Antalya’dan seferler düzenliyor.

7-Eurowings-Germanwings : 2015’te yaşanan uçak kazasına rağmen, Lufthansa’nın sahip olduğu güvenilir bir havayolu şirketi olan Germanwings, Avrupa’nın bir çok noktasına seferler düzenliyor. Ankara, Antalya, İstanbul, Bodrum, İzmir, Kütahya, Samsun, Ordu seçenekleriyle ülkemizde de kullanılıyor.

8-Wow Air : Avrupa-Amerika arası seferleriyle büyük firmalara nispeten daha uygun biletler bulabileceğiniz İzlanda merkezle WowAir, ülkemizden uçmuyor.

9-SAS : İsveç firması olan Scandinavian Airlines, İskandinavya ve Avrupa’yı birleştiriyor. Ülkemizden ise malesef uçmuyor.

10-KLM : Hollanda merkezli Royal Dutch Airlines, ülkemizden bir çok şehirden uçuyor. Erken davranırsanız çok uyguna biletler bulabilmek mümkün.

11-Pegasus : Bütün bu yabancı havayollarından sonra, Pegasus bazen öyle güzel kampanyalar yapıyor ki, insanın hiç yoktan seyahat planı yapası geliyor. Tek yapmanız gereken arada sırada kontrol etmek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here