Formula 1 Severlere Müjde !

0
564
İntercity İstanbul Park Pisti’nin işletmecisi Vural Ak Bey gerçekleşen Chase Carey ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesinin ardından müjdeyi açıkladı: Türkiye GP 2018’de F1 Takvimine dönüyor!

Formula 1 Türkiyeye geri döndü

Bugün gerçekleşen süpriz toplantı Formula 1 severlerinin gündemine düştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Formula 1’in yeni direktörü Chase Carey ile bir görüşme gerçekleştirmiş. Görüşmede aynı zamanda TOSFED Başkan Serkan Yazıcı, INTERCITY İstanbul Park işletmecisi Vural Ak, gençlik ve spor bakanı Akif Çağatay Kılıç ile cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Turkey Recep Tayyip Erdoğan, Formula 1 CEO Chase Carey

Toplantının ardından basına herhangi bir açıklama yapılmazken, Otomotiv Gazetecileri Derneği toplantısında konuşan Vural Ak: Formula 1‘in Türkiye’ye dönmesi yönünde anlaştıklarını açıkladı.

Vural Ak “Sabah Ankara’da cumhurbaşkanımızla, akşam İstanbul’da başbakanımızla Formula 1’in yeni sahibi Liberty Media yetkilisi Chase Carey ile toplantılar yaptık. Kendisini daha önce yurt dışında ziyaret edip Türkiye’ye çağırmıştım.” şeklinde konuştu.

“Sayın cumhurbaşkanı himayesinde, inşallah İstanbul Park Formula 1’i misafir edecek. Bugün sabahtan beri çok yoğun toplantılar geçti. Henüz imza atılmadı. Dolayısıyla yaptık, geldi gibi şeyler söylemiyorum ama bir imza kaldı sadece. İnşallah memleket olarak tekrar, Formula 1’i İstanbul’da misafir edebiliriz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here