Facebook üzerinden paylaşmamanız gereken 3 önemli bilgi

0
179

Sosyal medya üzerinden paylaştıklarımız zaman zaman başımızı ağırttığı olmuştur. Check-in’lerimizin başımıza açtığı işler, kişisel sapıklarımız ve daha neler neler, fakat bazı özel bilgilerimizi bankalara üye olurken bile vermeye üşendiğimiz zamanlarda sosyal medya üzerinde vermekten çekinmiyoruz buda ileride başımıza sıkıntılar çıkartabiliyor.

İşte Facebook üzerinden yapmamamız gereken 3 önemli bilgi;

1) Adresiniz

Peki kabul edelim bunu kimse asla yapmaz ama yine de dikkatli olmakta fayda var. Postlarınızda adresinizin görünmediğine emin olun. Neden mi? Çünkü tatil fotoğrafı atmayı seven bir tipseniz herkese “hey bakın ben tatildeyim evimi soymak için mükemmel fırsat” daveti gönderiyorsunuz demektir o yüzden az dikkat edin.

2) Telefon Numaranız

”Arkadaşlar numaramı değiştirdim 05****** ”. Harbiden bunu yapmaya devam ediyor muyuz? Lütfen sakince bırakın. Facebook arkadaşlarımızın çoğunu tanımıyoruz bile. Hepimiz pişman olacağımız kişilere numaramızı verdik zamanında ama Facebook’ta afiş etmek biraz kendiniz aranıyormuşsunuz gibi. Bu durum sapığın birini peşinize takabilir hatta geceyarısı aramalarla ilişkinize zarar verebilir.

3) Doğum Tarihiniz

Biliyorum biraz rahatsız edici, herkes doğum günü mesajları almayı sever ama güvenlik endişeniz varsa o bilgiden hemen kurtulun çünkü doğum tarihi en popüler güvenlik sorularından biri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here