Mark Zuckerberg, 14 Mayıs 1984 yılında New York eyaletinde dünyaya geldi.
Musevi bir aileden gelmesine rağmen kendisi atesit olduğunu açıklamıştır. Mesleğinde başarılı olacağını lise yıllarında göstermiş olup, lise dönemindeyken çeşitli bilim dallarından bir çok ödül kazanan Mark Zuckerberg, Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli üniversiteleri arasında olan Harvard‘a girdi ve bilgisayar bilimini okudu. Girişimciliğini üniversitenin ilk yıllarında da gösteren Mark Zuckerberg, okulun en yakışıklı erkeklerinin ve en güzel kızlarının seçilebildiği “Facemash” isimli bir internet sitesi kurdu. Sitede Harvard’ın tüm öğrencilerinin fotoğrafları vardı ancak fotoğrafları bulabilmesi için üniversitenin veri tabanına sızması gerekmişti. Üniversitenin veri tabanını hacklediği ortaya çıktığında, Mark Zuckerberg disipline verilince okulu bıraktı.
Harvard’lı öğrencileri internet üzerinde buluşturmak için “Facebook” isimli siteyi kurması, şu anki servetini kazanmasını sağladı. Site, ününü, Harvard‘da okuyan öğrencilerin dışına çıkardı. Facebook kısa sürede dünyanın dört bir tarafında kullanılan ve milyonlarca üyeye sahip bir site halini aldı. 2012 Yılı içerisinde, site, 1 milyar kullanıcıya ulaştı.

1.Lisede teknoloji alanında çalışmaları ile Microsoft’un dikkatini çeken Zuckerberg, bu şirketten teklif aldı. Ancak genç mucit bu iş teklifini reddedip Harvard’a girdi. 

mark zuckerberg kimdir ile ilgili görsel sonucu

2.Facebook ile tanınan Zuckerberg ilk atılımını orta okulda yapmıştı. Zuckerberg orta okulda ZuckNet isimli anlık mesajlaşma programı yarattı.

mark zuckerberg kimdir ile ilgili görsel sonucu

3.Facebook’un logosunun mavi renge sahip olmasının nedeni Zuckerberg’in renk körü olması. 

mark zuckerberg kimdir ile ilgili görsel sonucu

4.Zuckerberg hiçbir zaman iyi bir coder olmadı. Zuckerberg kod yazmayı C++ for Dummies isimli kitaptan öğrendi. 

mark zuckerberg kimdir ile ilgili görsel sonucu

5.Antik dillere olan merakı ile bilinen Zuckerberg Latince öğrendi.

mark zuckerberg kimdir ile ilgili görsel sonucu 6.Zuckerberg, Yurt odasında kurduğu Facebook için pek çok teknoloji devinden teklif aldı. Bol sıfırlı teklifleri reddeden Zuckerberg kararında haklı çıktı. 

mark zuckerberg kimdir ile ilgili görsel sonucu7.Zuckerberg Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un izinden gittiğini sıklıkla dile getiriyor.

mark zuckerberg kimdir ile ilgili görsel sonucu8.Özel hayatını gözlerden uzak yaşamaya özen gösteren Zuckerberg, bunun için kesenin ağzını da açıyor. Zuckerberg geçtiğimiz dönemde Hawaii’de 100 milyon dolara bir arazi satın alarak gözlerden uzak bir hayat yaşamak için ilk adımını atmıştı.

mark zuckerberg kimdir ile ilgili görsel sonucu

 

İnstagram’da İstatistik Özelliği !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here