Doğal, Sade ve Zengin görünüm için Ahşap malzeme kullanımı

0
828

 

Evlerimize doğal bir dokunuşun ve görüntünün en iyi yolu ahşap malzemedir.Doğru yerde kullanıldığında harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Ahşap malzemeler cinsine ve rengine göre kullanıldığı yeri boğabileceği gibi, doğru seçimlerle basit ve göze batan bir yeri çok canlı hale getirebilir. Yukarıda gördüğünüz resim bir çalışmadır. Doğru seçimlerle ortama nasıl hava kattığını siz kendiniz de gözlemleyebilirsiniz. Enerjik ve ferah bir ortamın yolu, açık renkli ve canlı renklerde ahşap malzeme seçiminden geçmektedir. Ayrıca koyu renklerden de hoşlanılıyorsa resimde de gördüğünüz gibi bir tavan aksesuarı olarak kullanabilirsiniz; ahşap canlı bir malzeme olduğu için doğru yere konulduğunda en güzel aksesuar ve dekorasyon malzemesi olarak kullanılabilir.

Ahşap, en doğal haliyle kullanılırsa, daha sağlıklı sonuç verecektir. Zaten doğal dokusu ve rengi en güzel hali olduğundan, doğru aydınlatma ile birlikte bu doku ortaya çıkarılabilir. Böylece, dekorasyonda dikkat çeken bir şıklık, böylesine kolay bir şekilde sağlanmış olur. Bu sebeple, evimizde hangi noktada olursa olsun, ahşap en doğal en süssüz hali ile yer almalıdır. Bununla birlikte, ahşabın en güzel dokusu korunarak, şekillendirilen ahşap merdiven gibi detaylar, ev dekorasyonunun en dikkat çeken noktalarını oluşturmaktadır. Doğal, sağlıklı ve dayanıklı bir malzeme olan ahşap, gerektiğinde cilalama yapılarak uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

Ahşap, dekorasyonda çeşitli şekil ve tarzlarda ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır. Her türlü ev eşyasının tamamında ya da bir bölümünde kullanılmaktadır. Tamamen kişisel zevkler doğrultusunda klasik ya da modern ahşap parçaları evinizde tercih edebilirsiniz. Başlı başına dikkat çeken bir detay olacağı için, bunun dışında fazla detay vermeyerek, evinizde hoş bir dekorasyon yapabilirsiniz. Doğal renklerinin tercih edilmesi özellikle sadeliği sevenler için vazgeçilmezdir.
Ahşap malzeme kadar ona uygulayacağınız ışık ve üzerinde yapacağınız işlem de çok önemlidir. Gündüzleri, evin içerisine katacağı hoş ve ferah hava gibi, gün ışığının olmadığı yerde tercih edeceğimiz suni ışıklandırma sistemi ile dinlendirici ve sıcak bir ortam oluşmasına sebep olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here