BENZERSİZ Bir Kara Mizah

1
407
Kara mizahı gerilim ile harmanlayarak izleyicilere sunmaya hazırlanan Benzersiz, yayınlanan fragmanlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Filmin hem senaryosu hem de yönetmen koltuğu Eczacı İlker Sarı’ya ait. Benzersiz filminin vizyona yeni bir soluk getirmesini öngören yönetmen, sinema filmlerinde klişelerin dışına çıkılmasını savunuyor.
Filmin başrolünde Cemal Hünal yer alırken ona Ekin Türkmen, Ruhi Sarı, Ebru Sarıtaş, Selahattin Taşdöğen, Yakup Yavru, Murat Parasayar, Haldun Boysan ve Nilüfer Aydan eşlik ediyor. Kara mizah, Türkiye’de çok bilinen bir film türü olmadığı için alınan risklerle hayata geçirilen film, oyuncuların inancı ve desteğiyle film ekibinin senaryoya olan inancını güçlendirmesini sağlamış.
 Başarılı oyunculuğuyla tanınan Cemal Hünal ise Doğa Rutkay‘ın sunuculuğunu üstlendiği Her Şey Bu Masada adlı programda BENZERSİZ ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Daha önce böyle bir senaryo okumadığını belirten Hünal filmin çok dikkat çekeceğinden emin.

Filmin yönetmeni Eczacı İlker Sarı‘ya yakın kaynaklardan aldığımız bilgiye göre; Sarı BENZERSİZ‘i kimdiyo.com okurlarına özel şöyle anlatıyor…

”Fimde klasik hikaye anlatımını kullanmadık. Eczacının yaşadığı hafıza sıkıntısını izleyiciye daha iyi yansıtabilmek ve eczacının ruh haliyle empati yapmalarını sağlamak için filmin zaman kurgusunda giriş bölümü ile gelişme bölümünün bir kısmını birbiriyle harmanladık. Yani filmin lineer zaman akışını flashback’lerle kesintiye uğrattık. Bu hem merak ve gizem unsurlarını artırdı hem de izleyicinin başına böyle bir hastalık gelse eczacı gibi mi davranırlardı yoksa farklı bir yol mu çizerlerdi sorusunu düşünmelerini istedik.”

Filmin konusu;
Kendi halinde bir eczacı olan Cemal Hünal, eczanesinde gece nöbeti tutarken, başına gelen talihsiz bir olay tüm hayatını değiştirir. Yaşadığı olay sonrasında gerçek benliğini sorgulamaya ve kendini bulmaya çabalayan eczacı için bu süreç kolay olmayacaktır.

15 Eylül 2017

1.fragman

2.fragman

3.fragman

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here