Bayanların En Büyük Sorunu Vücut Tiplerine Göre Giyim !

1
1223

Herkese Merhaba,sevgilili Kimdiyo.com okuyucuları
5. yazımda sizlerleyim..
Bu hafta size vücut tiplerinden bahsedicem.

Bayanların en büyük sorunu vücut tiplerine göre giyinmeyi bilmemeleridir.Her kadının vücutlarında beğenmedikleri bir yer vardır.Eğer bu yerleri doğru şekilde kapatmayı öğrenirlerse hem kendilerine özgüvenleri artar hem de mutlu olurlar. Bayanlara has değişik vücut tipleri var.

Vücut tiplerine göre giyinme tarzlarını biraz açmak gerekirse, Eğer alt fazlalığı olan bir yapıya sahipseniz, kalçanız omuzlarınızdan geniş ve baldırlarınız yuvarlak demektir. Eğer üst fazlalığı olan bir yapıdaysanız, göğüsleriniz büyük, kalçanız dar ve bacaklarınız ince demektir. Bu problemleri çözmenin değişik yolları vardır. Eğer bu kategorilerden hangisinin sizde olduğunu bilirseniz kapatmak istediğiniz ve rahatsız olduğunuz bölgeleri kapatmak daha kolay olacaktır.Armut şekli vücut tipindeki kadınların vücutlarının üst bölümleri daha küçüktür ama vücutlarının alt kısmı geniştir. İnce uzun boyunları, küçük göğüsleri, ince kaburgaları, düzgün belleri vardır. Armut şekli vücut tipinin ne olduğundan tam emin olamıyorsanız aklınıza Rihanna, Beyonce ve Jennifer Lopez gibi ünlüleri getirin.

Armut Şekline göre Kıyafet Önerileri : Küpe, kolye gibi aksesuarlar gözleri geniş kısımlarınızdan uzağa yukarı bölgelere çekecektir. Çok dar olan kıyafetlerden kaçının, Baskılı ve renkli üstler giyerek dikkatleri alt bölgelerinizden uzağa çekin. Bedeninizin üst kısmı odak noktası olmalıdır o yüzden üstünüze giydiğiniz kıyafetler daha önemlidir. Fazla bol üstlerden kaçının. Bunlar sizin daha kilolu gözükmenize neden olacaktır.Çok dar olmayan ama üzerinize oturan üstleri tercih edin. Bluzlar ve ceketler kalçanızı saklamak için uzun ya da kısa olmalıdır. Etekler ve pantolonlar için büzgülü kemerler hatları yumuşak ve rahat hale getirir baskılı ve açık renkli pantolonlar giymeyin, koyu renkleri tercih edin.

Pantolonlar akıcı kumaşlardan yapılmış olmalıdır ve gevşekçe kalçaya sarkmalıdır.Büzgülü pantolonlardan uzak durun.Ters Üçgen vücut tipi geniş omuzlar, normal bel, ince kalçalar ve uzun bacaklardır. Angelina Jolie bu vücut tipi için iyi bir örnektir. Kıyafet Önerileri: Fazla süzülen kıyafetlerden kaçının, Geniş omuzlu ceketler giymeyin, Yamalı cepler geniş omuzlarınızı dengeler.Genişleyen etekler ve pantolonlar giyin, Düşük kemerler ilginin belinize yönelmesini sağlar ve görünümünüzü dengeler.

Sizlere araştırmalarım sonucunda kısa ve genel haliyle vücut tiplerinden bahsettim. Umarım sizlere faydalı bir yazı olmuştur.

Tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın.

 
Doğa’ya Dönüş

Dinlenme Köşeleri

Gün Gün Zirveye Demir Atan Program Ve Diziler 2017

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here