Banyo Dekorasyonu ve Tasarımı Nasıl Olmalı?

2
1484

Merhaba sayın Kimdiyo.Com Ailesi ve okurları;
Daha önceki yazımızda Salon Dekorasyonu yaparken nelere dikkat edilmeli 
konusunu işlemiştik. Bu yazımızda da Banyo Dekorasyonu ve tasarımı hakkında yazı kaleme alacağız.
Banyo olarak adlandırdığımız mekanlar, gelişen bina teknolojisi ve hızlıca artan şehirleşme ile birlikte daha çok anlam kazanarak tasarımı ile salon kadar önemli hale gelmiştir.

Banyo tasarımına dikkat ederken en önemli referans kaynağımız banyomuzun metrekare cinsinden ölçüsüdür. Bir ürün seçmeden önce banyonun metrekaresini ve kullanılabilirliğini göz önünde bulundurmamız gerekir.
Biz bu yazımızı banyonuzun büyük olduğunu varsayarak işleyeceğiz. Küçük banyo tasarımlarını bir sonraki yazımda kaleme alacağım.

Eğer Banyonuz yeteri kadar büyük metrekare ölçülerine sahipse; 

İlk olarak içerisinden veya çerçevesinden led ile ışıklandırılmış, tek başına ayna ya da görselde olduğu gibi etrafında aksesuarlarımızın durabileceği raflı olan bir ayna tercih etmeliyiz. Geniş olan ayna içerisini olduğundan daha büyük gösterecek ve ortamı ışıklandırarak hoş bir görüntü bırakacaktır.
banyo aynası şık ile ilgili görsel sonucu
Ayna tercihinden sonra banyonun en önemli aksesuarı estetik musluk seçimi. Aynanız, banyo dolabınız ne kadar estetik olursa olsun, seçeceğiniz musluk lavabo ve dolapları ön plana çıkaracaktır.

Son zamanlarda popüler olarak kullanılmaya başlanan geniş açılı musluklar banyoda zengin bir görüntü vermenizi sağlayabilir. Yüzünüzü,ellerinizi ve ayaklarınızı yıkama kolaylığı sağlayan geniş açılı musluk modelleri bizimde önerilerimiz arasındadır.

Eğer klasik modelleri ve aksesuarları seviyorsanız, seçeceğiniz musluk ürününü de ona göre tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

İşte en beğenilen banyo modelleri

Seçeceğiniz duvar renkleri banyonun ferah ve geniş görünebilmesi için önemli bir ayrıntıdır. Büyük banyonuzun olduğundan da ferah görünmesini istiyorsanız açık renkli boya ya da duvar kağıdı seçerek bu görüntüyü kazanabilirsiniz.
Zemin ile duvarlar arasında zıt renkler kullanarak yatay ve düşey elemanlar arasındaki farkın belirginliğini arttırıp banyonuzun güzel bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.
Vurgulamak istediğiniz alanın duvar rengini, zemin döşemesini farklı bir malzemeden kullanarak o alana özel bir anlam kazandırabilirsiniz. Mesela görselde gördüğünüz gibi lavaboların arkasında mermer kullanarak bir bütünlük sağlayıp, musluk tercihini de mermere uygun renk ve modellerle destekleyerek ilk bakışta algıyı o noktaya çekmeyi başararak zengin ve kaliteli bir görüntü sağlayabilirsiniz.

İşte en beğenilen banyo modelleri

İşte en beğenilen banyo modelleri

İşte en beğenilen banyo modelleri Ahşap dolaplar, seçilen seramik ve mermer ile zengin bir görüntü sağlayıp, doğru duvar rengi seçimi ile de göz yorulmasını alarak mermerin detayının ön plana çıkartılmasını sağlamıştır.

İşte en beğenilen banyo modelleri

 

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here