Avrupa’da Gündem

0
195

İsviçre’de 86 yaşındaki aktivist gözaltına alındı İsviçre’nin Bern kentinde, ülkenin ulusal bankasının duvarına sprey boya ile Almanca “Silahların parası öldürüyor” yazan 86 yaşındaki Louise Schneider isimli aktivist, polis tarafından gözaltına alındı. İsviçre hükümetinin silah anlaşmalarını protesto eden “Silahsız İsviçre Topluluğu” isimli grubun, 11 Nisan’da yaptığı açıklamaya göre, aktivistler imza toplamak için İsviçre Ulusal Bankası’nın önünde toplandı. Bu sırada bankanın duvarına sprey boya ile yazı yazan 86 yaşındaki Schneider’e polis müdahale etti.
Kaynak : aljazeera

nato ile ilgili görsel sonucu
NATO, Polonya’daki askeri varlığını güçlendirdi
NATO Polonya’ya yeni bir askeri birlik sevk etti. Bin 200 askerlik yeni birlik, Başkent Varşova’nın 220 kilometre kuzeydoğusunda bulunan Orzysz’e yerleştirildi. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Romanya ve Hırvatistan askerlerinden oluşan birlik resmi törenle karşılandı. Törende konuşan Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, yeni konuşlandırılan taburun ülkeyi hedef alan saldırıların tekrarlanmasını önlemeye yardımcı olacağını söyledi.
Kaynak: Trthaber

çipras ile ilgili görsel sonucu
Yunanistan’dan Türkiye’ye karşı lobi
Cuntacı askerleri ısrarla elinde tutan Yunanistan’ın ABD’de Türkiye’ye karşı yürüttüğü lobi şirketi deşifre oldu. Milletvekilleri ise ekonomik krizde lobi şirketi için harcanan 500 bin doların hesabını Çipras’tan istedi. Ekonomik krizdeki Yunanistan’ın ABD’de Türkiye’ye karşı yürüttüğü lobi şirketi deşifre oldu. Akşam’dan Emre Diner’in haberine göre; Yunanistan hükümeti, ünlü işadamı George Soros’la bağlantılı olan siyaset uzmanı Howard McKeon’ya Atina’da Dorelita adlı şirket kurdurdu. Siyaset uzmanı McKeon, söz konusu şirketi Yunan avukat Iraklis Fidetzis’in üzerinden kurduğu kaydedildi. 500 bin dolara anlaşan Atina hükümetinin gizli lobisi deşifre olunca vekiller hükümete tepki gösterdi.
Kaynak : Haber7

Alman devletinin sırları,
‘ihanet’ ve basın özgürlüğü ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyona bağlı savaş uçaklarının 22 Mart’ta Rakka’nın batısında bir okul binasına düzenledikleri hava saldırısından sonra, binada teröristlerin değil yüzlerce sığınmacının yaşadığı ve 33 kişinin de bu saldırıda hayatını kaybettiği ortaya çıkmıştı. Pentagon her ne kadar saldırıda sivillerin hayatını kaybettiği iddialarını reddetmiş olsa da sahadan gelen haberler sivillerin katledildiği gerçeğini ortaya sermişti.
Kaynak : AA

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here