Periscope ile internet furyasında başlayan canlı yayın dönemi ve daha sonrasında bunun Facebook üzerinden devam etmesinden sonra, bu akıma, 328 milyonluk aktif kullanıcı sayısıyla, en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Twitter da katılım sağlıyor. Twitter, 7 gün 24 saat boyunca devam eden canlı yayınları mümkün hale getirerek kesintisiz yayın dönemini başlatıyor.

İnternet dünyasında canlı yayın furyası her geçen gün yayılırken Facebook, Youtube, İnstagram gibi platformlar bu bağlamda birçok adım atmıştı.

Twitter COO ve CFO’su Anthony Noto’nun BuzzFeed News‘e verdiği demeçte, Twitter’ın kesinlikle 7/24 yayın içeriğine sahip olacağını ve hedeflerinin insanların neler olup bittiğini görmek ve izlemek için Twitter’a girmesi olduğunu belirtti.

Twitter’in canlı yayın dönemine ilk olarak ABD’de geçmesi beklenirken daha sonra İngiltere, Kanada, Avustralya, Brezilya ve Almanya’da yayına geçmesi ve geri dönüşler kapmasında yenilenerek tüm dünyaya açılması bekleniyor.

1 YORUM

  1. Çok güzel haberleriniz var. Sizi ve sitenizi yeni takip etmeye başladım, uzun soluklu olacağına inanıyorum. Sitenizi diğer arkadaşlarıma önereceğim. Başarılarınızın devamını dilerim Hamdi bey…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here