23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Çocuklar için Gezilecek Yerler.

0
832

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen en anlamlı hediyelerden biridir.
Böylesine önemli bir günde çocuklarımızı daha mutlu hissettirebilmek için sizlere gidilecek yerlerin listesini sıraladık.Çocuklarla, onların dünyasından bakarak dolaşmak sizleri geçmişinize götürecektir ve aynı zamanda çocukluğunuzu tekrardan yaşayabileceğiniz kaçınılmaz bir gün olacaktır.


Oyuncak Müzesi

oyuncak müzesi ile ilgili görsel sonucu

İstanbul Oyuncak Müzesi, İstanbul‘un Kadıköy ilçesinin Göztepe semtinde bulunan ve şair Sunay Akın tarafından 23 Nisan 2005’te kurulan oyuncak müzesidir. Müze koleksiyonu, Sunay Akın’ın 20 yıl boyunca 40’tan fazla ülkede satın aldığı oyuncaklardan oluşturulmuştur. Müze içerisinde 1700’lü yıllardan itibaren günümüze kadar gelen oyuncaklar sergilenmektedir.

Adres: Göztepe Mahallesi, Dr. Zeki Zeren Sk. No:17, 34730 Kadıköy/İstanbul

Telefon:(0216) 359 45 50

Barış Manço Müzesi

barış manço müzesi ile ilgili görsel sonucu

Moda 81300 olarak da bilinen Türk müzik dünyasının en önemli sanatçılarından biri olan ve 7’den 70’e milyonların sevgilisi olan Barış Manço abimizin aynı zamanda evidir.
Ölümünden sonra bütün evi hala eski orjinal hali ile korunmaktadır. Ayrıca evin bahçesinde Barış Manço’nun arabası ve şarkı sözlerinden esinlenerek yapılmış olan domates, biber ve patlıcan maketleri bulunmaktadır.
Adres: Yusuf Kamil Paşa Sok. No:5 Moda, Kadıköy-İstanbul
Tel: 0216 337 94 13 – www.barismanco.kadikoy.bel.tr
Bilet Fiyatları
Tam: 5.-TL ; İndirimli: 3.-TL ; Grup İndirimli: 2.-TL
Resmi tatiller ve Pazartesi günleri dışında her gün 09:00-17:00 saatlerinde açıktır.
Magic Ice Buz Müzesi Magic Ice Buz Müzesi ile ilgili görsel sonucu
-5 derecede soğutulmuş bir alanda büyülü bir kutup atmosferini yaşamak mümkün. MAGIC ICE kar ve buzdan oluşmuş bir mekanda Northern Lights Kuzey Işıkları, İskandinav doğası ve hayvanları, tarihi ve en önemlisi Viking yaşamı ve İstanbul’la tarihi bağları hakkında bilgiler vermek, tüm duyularınızla size yepyeni bir deneyim yaşatmak amacıyla kurulmuş bir Buz Müzesi.
Adres: Kocatepe Mah. Paşa Cad. Forum İstanbul AVM B1 Blok No: 2 Bayrampaşa İstanbul
Telefon: 0212 640 04 40
Forum İstanbul AVM

forum istanbul avm ile ilgili görsel sonucu

Forum İstanbul AVM içinde Legoland, Sea Life akvaryum ve Jurassic Land gibi üç dev çocuk eğlence merkezi bulunuyor. Son günlerde hava durumu her gün farklılık gösteriyor. Eğer hava yağmurlu ve kapalı ise alternatif olarak Bayrampaşa’da bulunun Forum İstanbul aklınızda bulunsun. Çocukların da son derece keyifli vakit geçirebileceği farklı eğlence seçenekleri ile sizlere günün nasıl geçtiğini fark ettirtmeyecektir.
Adres: Kocatepe Mah. Paşa Cad. Forum İstanbul AVM B1 Blok No: 2 Bayrampaşa İstanbul
Telefon: 0212 640 04 40
Miniatürk

miniatürk ile ilgili görsel sonucu

Çocukların temiz ve açık havada koşturabileceği, tehlikesiz bir ortamda diledikleri gibi İstanbul’u ve tarihi öğrenebilecekleri son derece keyifli ve eğlenceli bir yerdir. Ayrıca bu mini Türkiye parkının içinde saraylar, köprüler, camiler ve en bilinen yapılarıyla tüm Türkiye’yi kapsayan çok geniş yapılar mevcuttur. Mutlaka görülmesi gerekenler arasındadır.
Adres: Sütlüce Mahallesi, İmrahor Cd. No:7, 34445 Sütlüce – Beyoğlu/Beyoğlu/İstanbul
Telefon:(0212) 222 28 82

 

Ucuza Gezmek İsteyenlere 10 Tüyo!

Kusursuz Grilik Mi, Kusurlu Gökkuşağı Mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here