Trump: Riyad bize adil davranmadı Reuters’e röportaj veren ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan’ın ABD’ye adil davranmadığını ve Washington’un Riyad’ı savunmak için çok büyük paralar harcadığını savundu. Trump, Başkan olmadan önce seçim kampanyası sırasında da Suudi Arabistan’a benzer eleştiriler yöneltmiş ve Suudi Arabistan’ın ABD’nin himayesi altında olmak için yeterince ağırlığını koymadığını savunmuştu. Bir yıl önce Wisconsin’de yaptığı bir konuşmada “Kimse Suudi Arabistan’a karşı bir hareket yapamaz çünkü biz onları koruyup kolluyoruz” diyen Trump, buna karşılık Riyad’ın kendilerine yeterince maddi destek sağlamadığını ve ABD’nin büyük para kaybettiğini söylemişti.

Kaynak:Aljazeera

donald trump ile ilgili görsel sonucu

Trump: Kuzey Kore’yle savaş ciddi bir risk, diplomasiyi tercih ediyoruz ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore ile ABD arasında bir savaş çıkması ihtimali olduğunu söyleyerek, “Kuzey Kore’yle ciddi bir çatışmaya girme şansı var. Ama diplomatik yolları tercih ediyorum” dedi. Reuters haber ajansına bir mülakat veren ABD Başkanı, “Diplomatik bir çözümü çok isterdik. Ancak oldukça güç” diye konuştu.
Kaynak: BBC

donald trump ile ilgili görsel sonucu

Trump’ın ilk 100 gününde iç politika karnesi :
Beyaz Saray’da ilk 100 gününü tamamlayan ABD Başkanı Donald Trump, “nüfusunun çoğunluğu Müslüman bazı ülke vatandaşlarına seyahat yasağı”, “Rusya’nın başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiaları”, “Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in istifası”, “Meksika sınırına duvar” ve “ana akım Amerikan medyasıyla yaşadığı gerilim” gibi ana başlıklar etrafında tansiyonu yüksek bir dönem geçirdi.
Kaynak:trthaber
fetö amerika ile ilgili görsel sonucu

ABD’deki FETÖ kampında ‘anormal’ gelir artışı
ABD’de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in yerleşkesinde kaldığı Golden Generation (Altın Nesil) kamp merkezinin gelirlerinde 2013 sonrasında hızlı artış dikkati çekiyor. Gülen’in 1999’dan bu yana yaşadığı Golden Generation Worship and Retreat Center (GGWRC) (Altın Nesil İbadet ve İnziva Merkezi) Pennsylvania’nın Saylorsburg kasabasında yaklaşık 100 dönümlük arazide bulunuyor.
Kaynak : AA

bm ile ilgili görsel sonucu

BM’den ABD’deki idamlara tepki :
Birleşmiş Milletler (BM), ABD’de 2017 başından itibaren 10 kişinin idam edildiğini ve Arkansas eyaletinde son 8 günde 4 kişinin idam edilmesinden endişe duyulduğunu bildirerek, ülke genelinde idam cezasının kaldırılması çağrısında bulundu. BM Cenevre Ofisi’nde düzenlenen basın toplantısında BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği sözcülerinden Elizabeth Throssell, “ABD’nin Arkansas eyaletinde 12 yıl boyunca fiili olarak idam cezasının uygulanmasının ertelenmesinin ardından son 8 günde 4 kişinin idam edilmesinden derin rahatsızlık duyduk.” dedi

united airlines ile ilgili görsel sonucu

United Airlines ve uçaktan attığı doktor uzlaştı
ABD’li havayolu şirketi United Airlines’ın sürükleyerek uçaktan attığı doktor David Dao, belli bir ödeme karşılığında hava şirketiyle anlaşmayı kabul etti. 69 yaşındaki David Dao’nun avukatları, Amerikan havayolu şirketi ile mahkemeye başvurmaksızın uzlaştıklarını açıkladı. Nisan ayının başında Vietnam kökenli ABD vatandaşı doktor David Dao, darp edilerek ve koridorda sürüklenerek United Airlines’ın uçağından çıkarılmıştı.

amerika ile ilgili görsel sonucu

ABD’den BMGK’ya Rusya’ya baskı çağrısı Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Durumlar Koordinatörü Stephen O’Brien, BM Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) düzenlenen Suriye’deki insani durum konulu toplantıda üyelere sunum yaptı. Suriye’de tarafların siviller, hastaneler ve altyapıyı kasıtlı olarak hedef almayı sürdürdüğünü belirten O’Brien, insani yardım girişlerine yönelik engellemelerden de yakındı

Kaynak: AA

abd senato ile ilgili görsel sonucu

Kabinede işlem tamam! ‘Hispanik’ aday da onaylandı

Acosta, ABD Senatosunda yapılan oylamada 38 “hayır” oyuna karşı 60 “evet” oyu alarak ülkenin yeni Çalışma Bakanı oldu. Daha önce George W. Bush yönetiminde görev alan Acosta, Trump’ın kabinesinde onay bekleyen son isimdi. Trump’ın 15 kişilik bakanlar kabinesi, Acosta’nın onaylanmasıyla yeni hükümetin 100’üncü günü dolmadan tamamlanmış oldu.

Kaynak: Haber7

 


Dinlenme Köşeleri

Küçük Ve Dar Banyolara Dekorasyon ve Tasarım Önerileri

Yazın Gidilecek Tatil Yerleri

Hayalimdeki Ev Diyebileceğiniz 10 Ev

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here